رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران با بیان این که متاسفانه مسئولان از آلایندگی موتوسیکلتها در تهران غافل شده‌اند، افزود: دستگاههای مربوطه باید در مورد پلاک گذاری موتوسیکلتهای کاربراتوری پاسخگو باشند و در این مورد بازنگری کنند.
رحمت الله حافظی، رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران در گفتگو با خبرنگار شانا، با اشاره به این که براساس نظر کارشناسان درصد بسیاری از آلودگی هوای تهران نتیجه تردد خودروها و موتوسیکلتهای فرسوده است، گفت: در شرائط کنونی هر موتوسیکلت کاربراتوری در تهران ٨ برابر یک خودرو یورو٢ آلایندگی تولید می‌کند.
وی با بیان این که متاسفانه مسئولان از آلایندگی موتوسیکلتها در تهران غافل شده‌اند، افزود: دستگاههای مربوطه باید در مورد پلاک گذاری موتوسیکلتهای کاربراتوری پاسخگو باشند و در این مورد بازنگری کنند.
حافظی با اشاره به این که باید به سمت تولید و استفاده از موتوسیکلتهای برقی و انژکتوری حرکت کنیم، تصریح کرد: متاسفانه عده‌ای سودجو با واردات موتوسیکلتهای چینی و کاربراتوری در پی منافع خود هستند که در این مورد وزارت صنعت باید هرچه سریعتر وارد عمل شود.
رئیس کمیسیون محیط زیست و سلامت شورای شهر تهران با بیان این که همه خودروهای دیزلی باید به فیلتر دوده مجهز باشند، عنوان کرد: خودروسازان داخلی هنوز نصب فیلتر دوده در خودروهای دیزلی را جدی نمی‌گیرند که این موضوع امروز آلودگی هوا را افزایش داده است.
وی با بیان این که ضروری است دولت، گزارشی در مورد اجرای مصوبات ١٠ اردیبهشت ماه سال ٩٢ در مورد کاهش و مقابله با آلودگی هوا ارائه کند، افزود: آلودگی هوا امروز تهدیدی جدی برای سلامت افراد محسوب می‌شود، بنابراین برای مقابله با این پدیده همه دستگاههای مسئول باید وظایف خود را بخوبی انجام دهند.

خبرگذاری شانا