دبیر کل انجمن صنفی کارفرمایی شرکت‌های صنعت پالایش نفت در نامه ای از وزیر نفت به دلیل امضای قرارداد با توتال، قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار، در متن ناصر عاشوری خطاب به مهندس بیژن زنگنه آمده است: «احتراماً وظیفه خود می دانم که از زحمات شبانه روزی جنابعالی و همکاران در پیشبرد اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران خصوصاً در امضای اولین قرارداد عظیم نفتی؛ از طرف خودم و مدیران عامل شرکت های پالایشی نفت بخش خصوصی صمیمانه تقدیر و تشکر نمایم.

با عنایت به شرایط کشور و قرارداد با شرکت های بزرگی همچون توتال که با رهنمود‌های مقام معظم رهبری و در چهارچوب قوانین نظام و مصوبه مجلس شورای اسلامی و رعایت حقوق و منافع ملی کشورمان بدون شک در راستای اقتصاد مقاومتی کشور خواهد بود.

ایران اسلامی به عنوان یک کشور مقتدر و با سابقه نفت و گاز باید به جایگاهی برسد که برای دیگر کشورها نقش آفرینی و حتی منافع آنان را درگیر تصمیمات خود نماید. قطعاً یکی از راه‌های برون رفت از شرایط کنونی گره زدن منافع کشورهای اروپایی و ورود تکنولوژی روز به کشور عزیزمان می‌باشد. امید است زمانی فرا رسد که در داخل کشور شرکت های توانمند فنی؛ مالی و مدیریتی داشته باشیم تا نیازی به شرکت‌هایی همچون توتال را نداشته باشیم. ایام مستدام»