عملکرد مثبت شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در تحقق ٩٩ درصدی برنامه تولید تکلیفی، سبب افتخار و سربلندی استان خوزستان است.
به گزارش خبرنگار، علی گل‎مرادی، نماینده مردم ماهشهر، امیدیه و هندیجان و عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: خوزستان سهم عظیمی در اقتصاد کشور دارد که این سهم نتیجه عملکرد مناطق نفت خیز جنوب است که با تولید روزانه نزدیک به سه میلیون بشکه نفت خام این نقش را به خوبی ایفا کرده است.

وی افزود: مناطق نفتخیز جنوب توانسته است با بهره‎گیری از ظرفیت‎ها و توانمندی‎های موجود خود، ٩٩ درصد برنامه‎ها و اهداف پیش‎بینی شده تولید را محقق کند که این امر ثمره مدیریت خوب و انگیزه‎بخش این مجموعه است.

گل‎مرادی تاکید کرد: از موفقیت‎های دیگر شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب توجه به سرمایه‎های اجتماعی است و لازم می دانم به عنوان نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی صمیمانه از مدیرعامل و مجموعه کارکنان این شرکت قدردانی کنم.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اقتصاد تک محصولی کشور گفت: در رابطه با اقتصاد کشور یک واقعیت تلخ را باید بپذیریم و آن اتکا به نفت است و این تک محصولی بودن باید یکی از نگرانی‎های مسئولان باشد.

وی بر ضرورت حرکت به سمت خروج از خام فروشی تاکید کرد و گفت: در بحث زیرساخت‌ها باید با بهره‎گیری از فناوری‌های جدید و مدرن جهانی بتوانیم محصولات نهایی از نفت خام را در کشور تولید کنیم و به صادرکننده فرآورده های نفتی تبدیل شویم.

این نماینده مجلس شورای اسلامی از مجموعه کارکنان وزارت نفت به دلیل اینکه در یک محیط سخت و طاقت‎فرسا در زمینه اکتشاف، استخراج و انتقال نفت تلاش می کنند تا کشور در مسیر توسعه اقتصادی گام بردارد، قدردانی کرد.

بر اساس این گزارش، شرکت ملی مناطق نفتخیز جنوب در ١١ ماه امسال موفق به تحقق ٩٩ درصد برنامه تولید تکلیفی شده و این روند تحقق تولید تکلیفی در شرکت های زیرمجموعه نفتخیز جنوب نیز برقرار است.