طول خطوط لوله انتقال نفت کشور با بهره‌برداری از خط لوله نایین- کاشان- ری و خط لوله شازند- قم- ری، ۷۰۰ کیلومتر افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرنگاربه نقل از شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران، علیرضا صادق آبادی، مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران در حاشیه بازدید از خط لوله انتقال نفت مارون – اصفهان گفت: خط لوله نایین – کاشان – ری به سایز ۲۰ اینچ و طول ۴۰۰ کیلومتر و  خط لوله شازند- قم- ری به سایز ۲۶ اینچ و به طول ۲۷۰ کیلومتر دو خط لوله‌ای هستند که با بهره‌برداری کامل از آنها، ظرفیت انتقال نفت و فرآورده‌های نفتی افزایش می‌یابد.

وی با تاکید بر اهمیت خط لوله مارون – اصفهان افزود: حفظ و نگهداری خط لوله‌ای با قدمت بیش از ۴۰ سال نیاز به کار شبانه روزی و تلاش همیشگی دارد که این مهم توسط همکاران شرکت خطوط لوله و مخابرات نفت ایران بدون وقفه در حال انجام است.

به گفته مدیرعامل شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی ایران، این خط لوله با انتقال ۵۴۰ تا ۶۰۰ هزار بشکه نفت خام از اهواز به پالایشگاه اصفهان، افزون بر تامین نیاز این پالایشگاه، بخشی از نیاز پالایشگاه‌های تهران و تبریز را هم تامین می‌کند.