با بهره برداری از طرحی جدید در مجتمع پتروشیمی مبین به عنوان یکی از بزرگترین واحدهای متمرکز یوتیلیتی در سطح صنایع پتروشیمی ایران و خاورمیانه، امکان دریافت و تصفیه پساب همه طرح‌های توسعه‎ای پتروشیمی در فاز ٢ منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) فراهم شد.
به گزارش خبرنگار، بر اساس اعلام شرکت صنایع پتروشیمی خلیج فارس، طرح توسعه واحد تصفیه پساب شیمیایی شرکت پتروشیمی مبین به مراحل راه اندازی رسیده که با بهره برداری از این طرح، ظرفیت تصفیه پساب‎های شیمیایی طرح‎ها و مجتمع‌های پتروشیمی ١٧٠ مترمکعب در ساعت افزایش یافته است.

عملیات اجرائی واحد تصفیه پساب شیمیایی شرکت پتروشیمی مبین شهریور ماه سال ۱۳۹۳ با هزینه ای بالغ بر ١٧٠ میلیارد ریال آغاز شد و در نهایت پس از انجام مراحل پیش راه اندازی در بهمن ماه سال گذشته هم اکنون این طرح راه اندازی آزمایشی شده است.

با راه اندازی این طرح، ظرفیت تصفیه پساب پتروشیمی مبین از ۳۳۰ مترمکعب در ساعت به ۵۰۰ مترمکعب در ساعت افزایش می‌یابد و به این ترتیب امکان دریافت و تصفیه پساب همه طرح‌های توسعه‌ای فاز ٢ منطقه عسلویه توسط پتروشیمی مبین امکان‌پذیر می‌شود.

هم اکنون عملیات اجرایی ٢٦ طرح جدید پتروشیمی با ظرفیتی بالع بر ٣٥ میلیون و ٧٠٠ هزار تن در فاز ٢ منطقه ویژه اقتصادی پارس (عسلویه) آغاز شده که پتروشیمی مبین در کنار پتروشیمی دماوند مسئولیت تامین سرویس‌های جانبی مجتمع های پتروشیمی در فاز نخست و دوم منطقه ویژه انرژی پارس (عسلویه) را بر عهده دارند.

پتروشیمی مبین هم اکنون سرویس و خدمات متنوعی همچون آب شیرین، بخار، برق، اکسیژن، هوای ابزار دقیق، آب خنک کننده، نیتروژن و … را به طرح‎ها و مجتمع‌های صنعت پتروشیمی مستقر در عسلویه را ارائه می‌کند.