راهبردهای جدید سی ان جی با رویکرد کمک به توسعه این صنعت پاک یکی از مهمترین اهداف هفتمین همایش بین المللی انگواست.

سید مسعود هاشمیان، مدیرکل اقتصادی و جذب سرمایه گذاری معاونت امور بین الملل وزارت نفت امروز (شنبه، ششم آبان) در نشست خبری با رسانه‎ها به منظور معرفی کنفرانس انجمن خودروهای گازسوز آسیا-اقیانوسیه (آنگوا) گفت: ما انتظار داریم که در کنار این همایش، نشست دبیرخانه انگوا با جمع ۱۸ کشور عضو نیز در تهران برگزار شود.

وی با اشاره به ضرورت وجود راهبردهای جدید در این همایش، افزود: با رویکردهای جدید، پر شدن ظرفیت ۵۰ درصدی خالی مانده جایگاه‌های سی ان جی در کشور از حالت تهدید خارج خواهد شد.

هاشمیان با بیان این‌که انتظار وزارت نفت از برگزاری این همایش، ارتقای سهم تجارت کشورهای عضو انجمن خودروهای گازسوز است، تاکید کرد: باید تجهیزات و خدمات فنی مهندسی و کالاهای مورد نیاز کشورهای عضو بدون هیچ محدودیتی در اختیار یکدیگر قرار گیرد.

به گفته وی، این موضوع سبب می‌شود کشورها از جمله ایران، از استانداردهای دنیا مطلع شوند.

وی ادامه داد: دومین راهبردی مد نظر که لازم است به‌طور حتم در قطعنامه پایانی همایش به آن پرداخته شود، ترغیب دولت‌های عضو به وسیله این انجمن برای صدور مجوز تبادل بی قید و شرط دانش فنی و ارتقای سهم تولید خودروهای با کیفیت بالا در حمل و نقل ناوگان شهری و برون شهری است.

هاشمیان افزود: این راهبرد به منظور ارتقای کیفی ناوگان حمل و نقل، افزایش رفاه مصرف کنندگان و کاهش آلودگی در کشورهای عضو، منطقه و جهان در نظر گرفته شده است.

وی از ترغیب خودروسازان برای تولید خودروهای هیبریدی _گازی و تجهیزات مرتبط با آن در کشورهای عضو به عنوان یکی دیگر از راهبردهای مورد نظر اشاره و اظهار کرد: هم اکنون مزیت کشور ما و کشورهای عضو این انجمن، سوخت گاز است؛ بنابراین بهتر است به سمت تولید خودروهای با کیفیت هیبریدی‌‎‏‎ ‎_گازی به جای خودروهای هیبریدی _بنزینی گام برداریم.