راه های زیادی برای کاهش مصرف انرژی وجود دارند و غالبأ برای این کار نیاز به تغییرات کوچکی است. ببینید که تا چه اندازه آسان است.
اگر شما فکر می کنید که افزایش کارایی در خانه شما سخت است، پس شما هنوز رهنمودهای ذیل را نخوانده اید.
اجازه بدهید کارهای بیشتری انجام دهیم. از دهه ۹۰ میلادی، مصرف انرژی در خانه ها در اسپانیا بطور قابل ملاحظه ای افزایش یافت. درحقیقت، میانگین مصرف انرژی در خانه ها در اسپانیا kWh4000 در سال بود.
این موضوع اساسأ بخاطر افزایش کاربردهای خانگی بود. با این حال، نیازی نیست که راحتی و آسایش ما با پایدارپذیربودن تداخل داشته باشد.
هشت رهنمود هوشمندانه
۱٫ دستگاه های کلاس A را انتخاب کنید. یخچال به تنهایی می تواند به اندازه %۱۸ از کل انرژی مصرفی در خانه را به خود اختصاص دهد.
۲٫ رها کردن دستگاه ها در وضعیت آماده به کار به اندازه یخچال فریزر انرژی مصرف می کند.
۳٫ منابع را به طور کارآمد در آشپرخانه مدیریت کنید و همیشه این ترتیب را دنبال کنید: میکروویو، آرام پز ، و نهایتأ اجاق .
۴٫ به یاد داشته باشید، چه زمستان باشد و چه تابستان، یک تفاوت ۱۲ درجه ای بین دماهای بیرون از خانه و داخل خانه کافی است.
۵٫ برای حفظ یک دمای ایده آل، از پوشش ها، پرده ها و سایبان ها استفاده کنید. خانه تان را به خوبی عایق کنید، و وقتی که به خانه هوارسانی می کنید، به یاد داشته باشید که ده دقیقه کافی است. ۶٫ معمولأ پنجره ها در ذخیره انرژی مهم هستند. سیستم های دو جداره را برای ممانعت از خروج گرما نصب کنید.
۷٫ با استفاده از لامپ های کم مصرف، از قبیل سیستم های LED، خانه خود را روشن کنید. و مهم تر از همه، از نور خورشید حداکثر استفاده را ببرید.
۸٫ همانگونه که ذکر کردیم، یخچال یکی از مهمترین دستگاه های خانگی است که بیشترین انرژی را مصرف می کند، بنابراین مطمئن شوید که آن ها را به دور از منابع گرما از قبیل اجاق و رادیاتور نصب می کنید.
آیا می دانید که …؟
۷/۱۶ درصد از تمامی انرژی مصرف شده توسط خانه ها استفاده شده است.
برچسب ها:
کارایی انرژی- چگونگی صرفه جویی انرژی – تهویه مطبوع – روشنایی- غذاب

به نقل از روابط عمومی و فرهنگ سازی شرکت بهینه مصرف انرژی