مسئول واحد ذخیره‌سازی شوریجه در شرکت پالایش گاز شهید هاشمی‌نژاد، از افزایش بیش از ۴۰ درصدی ذخیره گاز طبیعی در مخزن شوریجه خبر داد و گفت: این مقدار در پایان آبان‌ماه امسال به ۲ میلیارد مترمکعب می‌رسد.

به گزارش خبرنگار به نقل از شرکت ملی گاز ایران، رحیم وقاری در این باره گفت: از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و ۷۴۰ میلیون متر مکعب گاز شیرین در مجتمع ذخیره‌سازی و مخزن شوریجه ذخیره شده است.

وی افزود: این مقدار از ابتدای امسال تاکنون نسبت به مدت مشابه پارسال حدود ۴۰ درصد افزایش داشته که با هدف ذخیره گاز شیرین در فصل گرما و برداشت در فصل سرما در سال‌های اخیر نقش مهمی در تأمین گاز فصل زمستان شبکه شمال و شمال شرق کشور ایفا کرده است.

مسئول واحد ذخیره‌سازی شوریجه در پالایشگاه شهید هاشمی‌نژاد تأکید کرد: اکنون در این مجتمع با انجام برنامه‌های مناسب تعمیرات و بهره‌برداری، توربوکمپرسورهای تزریق در بهترین وضع سرویس‌دهی و پایداری قرار دارند.

وقاری تصریح کرد: هم‌اکنون امکان تزریق ۱۳ میلیون مترمکعب گاز در روز با سه ردیف کمپرسور فراهم است که ۳ میلیون بیش از ظرفیت اسمی است، ضمن اینکه با همت متخصصان و مهندسان داخلی، صرفه‌جویی قابل توجهی در هزینه تعمیرات و خرید قطعات این تجهیزات شده است.

وی یادآور شد: در پایان آبان‌ماه ذخیره‌سازی گاز در مخزن شوریجه به ۲ میلیارد متر مکعب می‌رسد که می‌تواند پایداری گازرسانی به مناطق شمال شرق کشور را در پی داشته باشد.