مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی، میانگین تولید نفت در این شرکت را در ۶ ماه نخست امسال، بیش از ۱۸۱ هزار بشکه در روز و میانگین تولید گاز را در این مدت روزانه بیش از ۲۰۹ میلیون متر مکعب عنوان کرد.

به گزارش خبرنگار به نقل از شرکت نفت مناطق مرکزی، رامین حاتمی در نشست هم‎اندیشی مدیران و رؤسای شرکت نفت مناطق مرکزی با بازرس کل امور نفت سازمان بازرسی کل کشور و کارشناسان این سازمان، بر ضرورت برقراری همکاری دوسویه تاکید کرد و گفت: این ارتباط به بهبود امور و پیشبرد اهداف شرکت کمک می‎کند.

وی به ارائه گزارشی از مجموع فعالیت‎های شرکت نفت مناطق مرکزی و حوزه‎های عملیاتی آن پرداخت و گفت: این شرکت ۱۲ میدان نفتی و ۱۳ میدان گازی توسعه‎یافته، سه میدان نفتی و سه میدان گازی در دست توسعه و۱۰ میدان نفتی و ۱۶ میدان گازی توسعه‎‎نیافته در اختیار دارد و تاکنون برای توسعه میدان‎های چشمه‎خوش، دالپری، پایدار غرب، پایدار، دهلران، آبان و سومار این شرکت، تفاهم‌نامه‎هایی با شرکت‎های داخلی و خارجی امضا شده است.

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی درباره فعالیت‎های انجام شده در نفت مناطق مرکزی در سال ۹۵ توضیحاتی داد و از راه‎اندازی سیستم تصفیه پساب نمکزدایی دهلران، احداث خط لوله ۱۶ اینچ پارت A و B میدان آذر و راه‎اندازی سیستم تلمبه‎های آتش نشانی واحد بهره برداری چشمه خوش به عنوان بخشی از اقدام‌های انجام شده در سال ۹۵ نام برد.

به گفته وی، ذخیره نفت قابل برداشت باقیمانده شرکت نفت مناطق مرکزی، بیش از سه میلیارد بشکه و ذخیره گاز قابل استحصال باقیمانده این شرکت بیش از سه تریلیون مترمکعب است.

تشریح عملکرد تولیدی ۳ شرکت تابعه در سال ۹۵

مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی در ادامه این نشست، عملکرد شرکت‎های تابعه این شرکت را نیز تشریح کرد و درباره شرکت بهره‎برداری نفت و گاز زاگرس جنوبی گفت: حوزه فعالیت این شرکت، تولید از میدان‎های مستقل گازی در چهار منطقه عملیاتی نار و کنگان، آغار و دالان، سرخون و پارسیان و تولید نفت از میادین سروستان و سعادت آباد است که بر این اساس در این شرکت، پارسال به طور متوسط روزانه بیش از ۱۶۹ میلیون متر مکعب گاز، بیش از پنج هزار بشکه نفت و بیش از ۵۴ هزار بشکه میعانات گازی تولید شده است.

حاتمی درباره شرکت بهره‎برداری نفت و گاز شرق عنوان کرد: این شرکت، تولید گاز در میدان‎های خانگیران و گنبدلی را بر عهده دارد که پارسال ۴۳ میلیون و ۳۵۰ هزار متر مکعب گاز در روز از این میدان‎ها برداشت کرده است.

وی میانگین تولید روزانه نفت شرکت بهره‎برداری نفت و گاز غرب را در سال ۹۵ بیش از ۱۷۸ هزار بشکه در روز عنوان کرد و ادامه داد: همچنین روزانه پنج هزار و ۷۰۰ بشکه میعانات گازی و چهار میلیون و ۷۸۰ هزار متر مکعب گاز در این شرکت تولید شده است.